V podjetju Softnet smo se priključili na ameriško stičišče internetnih ponudnikov DE-CIX New York, na katerem je preko 400 drugih operaterjev, predvsem iz Severne in Južne Amerike. Smo prvi slovenski operater z neposredno prisotnostjo v ZDA. V podjetju Softnet smo tako prisotni na pomembnejših internetnih stičiščih (Internet Exchange) na treh kontinentih. Glavna prednost naše priključitve na omenjeno vozlišče je, da bodo naši uporabniki bistveno hitreje in brez vmesnih skokov lahko dostopali do virov, ki jih ponuja omenjenih 400 operaterjev. To je pri nas pomembno predvsem za velika podjetja, ki se recimo ukvarjajo s finančnimi storitvami ali te povezave uporabljajo za t. i. VPN povezave.
Oblak je postal oblika hrambe podatkov, ki se ji danes težko izognemo, z njim se srečujemo praktično vsi, če ne drugje pa pri vsakodnevni uporabi interneta. Obstaja tudi vedno bolj razširjena storitev, ki omogoča, da želene podatke naložimo na oddaljene strežnike, s tem pa fizično nismo več omejeni zgolj na uporabo določenega računalnika, temveč lahko do informacij dostopamo in jih obdelujemo kjerkoli. Bolj znana ponudnika teh storitev na zahodu sta Amazon in Microsoft, v Aziji, predvsem na Kitajskem, pa sta to Alibaba Cloud in Tencent Cloud. Prvi predvsem zaradi svoje B2B platforme, drugi pa zaradi svoje WeChat aplikacije.
Večina ponudnikov omogoča hiter in neposreden dostop do najetih strežniških vsebin preko svojih partnerjev telekomunikacijskih operaterjev. V Softnetu smo pričeli nuditi storitev neposrednega dostopa t.i Alibaba Cloud express in Tencent Direct Connect do vsebin na Kitajskem. Ta storitev je za razvijalce v Evropi zelo pomembna, saj je mednarodni del spleta na Kitajskem precej počasnejši kot drugje po svetu, del spleta je pa onemogočen. S pomočjo teh storitev
lahko razvijalci aplikacij za kitajski in Azijski trg dostopajo hitro do svojih vsebin in jih povezujejo z ostalimi deli svojih platform. V Sloveniji smo prvi operater, ki je pričel nuditi to storitev, seveda pa ciljamo na razvijalce aplikacij iz celotne Evrope.
Tudi letos smo se udeležili največje slovenske tehnološko-poslovne konference NT. Konferenca se je odvijala med 22. in 24. majem 2018 v Grand Hotelu Bernardin v Portorožu.
Trije dnevi so minili izjemno hitro, vrnili smo se polni novega znanja, idej in zagona. Veseli smo, da smo stkali nova poznanstva ter obudili stara. Smo že v pričakovanju 24. NT konference 2019.
Softnet je postal član APNIC (Asia-Pacific Network Information Centre). APNIC je azijski internetni register, ki usklajuje IP naslovni prostor in druge omrežne vire. Članstvo nam omogoča dostop do azijskih omrežnih virov in zmožnost zagotavljanja storitev v azijsko-pacifiški regiji.
Kot del globalne širitve je Softnet postal član internetnega centra v Hongkongu (HKIX). To omogoča uporabnikom Softnet storitev izboljšano delovanje v Azijskem omrežju in obratno. Za nas je to zelo velik dosežek, saj se HKIX uvršča kot najpomembnejši telekomunikacijski center v Aziji.
Microsoft NT konferenca je največja in osrednja slovenska tehnološko-poslovna konferenca. Udeležili smo se 22. NT konference, ki se je odvijala med 15. in 17. majem 2017 v Grand Hotelu Bernardin v Portorožu.
Kot dolgoletni partner NT konference se zelo dobro zavedamo, da moramo biti vedno v toku s tehnološkimi novostmi iz IT sveta. Nove trende in novosti so predstavili domači in tuji vrhunski strokovnjaki, tako iz tehnološkega kot poslovnega sveta. Tudi letos so organizatorji poskrbeli za odlično druženje in organizacijo na dogodku.
V petek 24. marca 2017 smo organizirali strokovno izobraževalni dogodek z naslovom: Integracija komunikacij v poslovnem okolju. S tem namenom smo predstavili konkretne rešitve za celovito informacijsko podporo poslovnim procesom. Tako smopripravili tri strokovna predavanja na temo optimizacije stroškov in integracije komunikacij v podjetju. predavatelja Andrej Boštjančič in Stanko Gjuran sta predvsem izpostavila integracijo IP telefonije v obstoječe okolje oziroma v obstoječi CRM sistem. Gostujoči predavatelj iz partnerskega podjetja Citrix je poudaril pomembnost virtualizacije na podatkovnih vodih. Med razlogi, zakaj je smiselno vlagati dodatna sredstva za povečanje zanesljivosti in povezljivosti različnih lokacij, je izpostavil predvsem večjo produktivnost zaposlenih: »Vsako nedelovanje sistema povzroča motnje v poslovnem procesu, manjšo produktivnost in s tem izpad dohodka.«
Po samih predavanjih je sledila pogostitev z vinsko spremljavo. Za odlično pripravljeno hrano je poskrbelo podjetje Faladur. Za vinsko spremljavo pa vrhunska slovenska vina družinskega podjetja Širca-Kodrič.
Tudi letos smo smo se udeležili tradicionalne RISK konference v Laškem. Vse udeležene vabimo, da obiščete naš razstavni prostor, kjer vam bomo predstavili naše novosti.
V sredo 2. februarja 2017 smo vstopili na slovenski trg kot tretji ponudnik virtualnega mobilnega omrežja (navidezni operater) oziroma kot sedmi ponudnik mobilne telefonije. Za ta korak smo se odločili, ker smo želeli zaokrožiti svojo že obstoječo ponudbo za srednje velika in velika podjetja ter jim ponuditi celostne telekomunikacijske storitve.
Naš cilj in vizija ostajata enaka in sicer, ponujati povsem personalizirane storitve hitro in učinkovito.
Vstop na trg mobilne telefonije smo naznanili s tiskovno konferenco, ki so se je udeležili tudi številni novinarji.
V zadnjih letih je RISK konferenca postala eden izmed vodilnih dogodkov računalniške varnosti v Adriatic regiji. Udeležijejo se je inženirji in predstavniki izvršnega osebja podjetij iz regije. V zadnjem času se je veliko spremenilo na področju varnosti in varovanja podatkov. Pojavile so se poopularne nove tehnologijev obliki SaaS (Varnost kot storitev) in storitve v oblaku (cloud computing), zeleno računalništvo, itd.
Govorniki Risk konference so strokovnjaki iz dobro poznanih podjetij, ki se ukvarjajo s svetovanjem in IT varnostjo, kot so: GARTNER, SAFENET, INTEL-MCAFEE, HP ENTERPRISE SECURITY, RIVERBED, WEBSENSE, SOURCEFIRE, QUALYS, GUIDANCE SOFTWARE, OBSERVEIT, XIRRUS ter tudi lokalni sistemski integratorji s študijami primerov in najboljšimi praksami. Prezentacije so v angleškem jeziku.
SoftNET je ponovno ponosen sponzor te konference. Pridite in nas obiščite, veseli bomo vaših vprašanj.